Chemia techniczna i smary

Aktywne filtry

W tej kategorii znaleźć można wiele specyfików, które potrzebne są w życiu codziennym. Odrdzewiaczepozwalają na bardzo szybkie rozpuszczenie osadu na śrubach i zardzewiałych elementach podwozia i karoserii. Dzięki swoim właściwościom odrdzewiacz służy do usuwania tlenków powstających na powierzchni metalu. Pozwala na luzowanie i odrdzewianie połączeń gwintowanych w samochodach osobowych, ciężarowych, maszynach rolniczych, budowlanych, a nawet agregatach agregatach. Z kolei smary natryskoweidealnie sprawdzają się do smarowania mechanizmów zamkowych, prowadnic, sprężyn, otwartych kół zębatych, czy stalowych lin. Są odporne na wysokie ciśnienie i naciski. Natomiast zmywacze do hamulcówpozwolą wyeliminować wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia z elementów wchodzących w skład układu hamulcowego. Chodzi o to, aby wszelkie elementy przylegały w sposób odpowiedni i nie były blokowane przez zalegający smar czy innego rodzaju brud. Smary specjalistycznenatomiast posłużą do: ochrony przed korozją czy do łożysk tocznych i ślizgowych. Smar dobrze chroni przed zużyciem i jest odporny na wodę.

Podczas pracy w rolnictwie nie ma czasu na przestoje. Każdy taki moment może wiązać się bowiem z ogromną utratą plonów czy innymi stratami, które mogą być opłakane w skutkach. W świecie, gdzie mamy do czynienia z postępem technologicznym i zmechanizowanym rolnictwem, wszelkiego rodzaju urządzenia oraz maszyny są niezbędne w tym całym procesie. Żeby mogły one jednak pracować na swoich najwyższych obrotach, muszą być regularnie konserwowane. Z tego względu chemia techniczna oraz różnego rodzaju smary urastają do miana środków niezastąpionych do prawidłowego funkcjonowania zarówno maszyn, jak i urządzeń rolniczych.

Chemia techniczna oraz smary to środki niezbędne w każdym gospodarstwie

Stosowanie produktów znajdujących się w tej grupie ma tak naprawdę wiele celów. Przede wszystkim preparaty te pomagają utrzymać maszyny i urządzenia w bardzo dobrym stanie. Są także odpowiedzialne za wspieranie regeneracji części mechanicznych oraz za uszczelnianie poszczególnych układów. Najczęściej o stosowaniu środków chemicznych można usłyszeć w kontekście smarowania. Czynność ta ma za zadanie ograniczyć tarcie, a co za tym idzie zapewnić znacznie dłuższą żywotność wszelkiego rodzajów elementów, takich jak łożyska, śruby czy łańcuchy.

Oferta chemii technicznej oraz smarów do każdego rodzaju maszyny rolniczej

W naszym asortymencie znajdziecie Państwo preparaty o uniwersalnym zastosowaniu, jak i takie, które dedykowane są konkretnym rodzajom maszyn rolniczych, pojazdów, urządzeń, a nawet konkretnym częściom mechanicznym. Wśród produktów, które posiadamy na stanie, możemy wyróżnić m.in. odmrażacze układów pneumatycznych, płyny konserwująco-naprawcze, zmywacze do silników i gazików oraz koncentraty płynu do spryskiwaczy. Dostępne w naszej ofercie preparaty służą szeroko rozumianej ochronie przed występowaniem korozji, nadmierną eksploatacją komponentów, działaniem wody (jak np. smary specjalistyczne) czy pomagają także w rozpuszczaniu się osadów na śrubach i zardzewiałych elementów (odrdzewiacze). Znajdująca się w naszej ofercie chemia techniczna oraz smary może być wykorzystywana nie tylko w gospodarstwach rolniczych, ale także w przemyśle motoryzacyjnym czy też maszynowym.