Kalamitki, smarowniczki - Kalamitki proste

Active filters

Kalamitki proste, inaczej smarowniczki centralnego smarowania, służą do precyzyjnego podawania smaru do odpowiednich punktów smarowych. Kalamitki przeznaczone są do zastosowania w wielu urządzeniach technicznych, w przemyśle motoryzacyjnym, jednak przede wszystkim można je spotkać w łożyskach ślizgowych. Są niezbędne, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie takich mechanizmów, w których praca jest oparta o długotrwałe eksploatowanie łożysk. Kalamitki mogą być także stosowane do smarownic, między innymi różnych modeli smarownic pneumatycznych.

Oferujemy urządzenia wysokiej jakości, wykonane z trwałych materiałów: ocynkowanej stali, stali nierdzewnej bądź mosiądzu. Kalamitki proste doprowadzają smar pod kątem 180°, czyli na wprost od źródła smarowania. Prezentujemy smarowniczki wkręcane, wyposażone w gwint M6, M8 bądź M10 i o różnych rodzajach końcówek. Wkręcanie elementów zapewnia trwałe i mocne połączenie. Kalamitki można także dobrać biorąc pod uwagę ilość smaru, która powinna być podawana. Zależnie od zapotrzebowania, smarowniczki centralnego smarowania mogą podawać smar lub olej.

Dzięki odpowiedniemu, precyzyjnemu smarowaniu można znacząco przedłużyć żywotność urządzeń i zapewnić bezproblemową, długotrwałą pracę. Dzięki zniesieniu tarcia równomiernie na całej powierzchni łożysk spowalniają ich zużycie i powstawanie uszkodzeń. Zapraszamy do zapoznania się z naszą zróżnicowaną ofertą i doboru najlepszych kalamitek do swoich potrzeb i oczekiwań.