Wały cardana i podzespoły WOM

Wały cardana i podzespoły WOM 

W tej kategorii znajdują się profesjonalne sprzęgła, pomagające w odpowiednim przeniesieniu momentu siły oraz elementy i podzespoły WOM. Mamy w ofercie m.in. wałek Cardana i różne sprzęgła do niego – np. jednokierunkowe, tarczowe, zapadkowe oraz cierne. W naszym asortymencie znajduje się także szereg różnych części do sprzęgieł (jak np. zapadki i tarcze).

Ponadto, udostępniamy również krzyżaki, przeguby (szerokokątne, pojedyncze oraz podwójne), widłaki z różnymi zatrzaskami (m.in. 1 3/8” 6Z czy 1 3/8” 21Z) oraz inne elementy wałku Cardana. Polecane produkty pochodzą od sprawdzonych, renomowanych producentów – Waltersheid, Comer, Blueline, Weasler czy Eurocardan.

Zachęcamy do kontaktu, jeśli potrzebujesz odpowiedzi na pytania z zakresu wymienionych części mechanicznych lub jeśli nie znalazłeś odpowiedniego elementu.

Wał cardana pochodzi o nazwiska ich wynalazcy. Wynalazcą był XVI-wieczny włoski matematyk o imieniu Girolamo Cardano. Charakterystyką tych wałów jest zastosowanie przegubu cardana, czyli przegubu krzyżakowego w miejscach zgięcia. Wał cardana przenosi napęd od silnika umieszczonego z przodu do kół tylnej osi, będącego połączeniem dwóch lub więcej wałów za pomocą przegubów cardana. Istnieje kilka powszechnie stosowanych konstrukcji wałów cardana. Wszystkie zawierają wspólną cechę, posiadają przeguby cardana, czyli przeguby krzyżakowe. W zależności od potrzeb liczba przegubów cardana może wynosić od jednego do nawet kilku. Wał może dodatkowo składać się z kompensacji długości, amortyzatora drgań oraz różnego typu mocowań pośrednich. Wały cardana stosowane są powszechnie w: napędach pojazdów, napędach pomp hydraulicznych oraz maszynach przemysłowych, górniczych oraz budowlanych. W tej kategorii w sklepie internetowym marotech.pl znajdują się profesjonalne sprzęgła, pomagające w odpowiednim przeniesieniu momentu siły oraz elementy i podzespoły WOM.

Jest 48 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 48 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 48 elementów